Domů » Fever-Tree Mediterranean tonic

Fever-Tree Mediterranean tonic

Fever-Tree Mediterranean tonic
  • Země původu: Anglie
  • Druh toniku: aromatický
  • Výrobce: Fever-Tree
  • Dostupné v ČR: 200 ml, 4×200 ml, 500 ml
  • Složení: chinin ze střední Afriky (Kongo), rozmarýn, citronový tymián a další esenciální oleje, sycená pramenitá voda, třtinový cukr, kyselina citronová
  • Nutriční údaje: 100 ml: 34 kcal, 7,9 g sacharidů (z toho cukry 7,9 g), 0 g bílkovin, tuků, soli

Značka Fever-Tree nepochybně ve světě toniků odstartovala velkou revoluci a zcela změnila způsob, jakým lidé do té doby o toniku uvažovali. A nejen o něm, ale i o ginu a jeho spojení s tímto chininovým nápojem.  

Příběh anglické značky Fever-Tree začíná u dvojice Charles Rolls & Tim Warrillow, kteří se nechtěli spokojit s tehdejší kvalitou toniků obsahujících až příliš mnoho chemických látek. Následovaly měsíce plné studia, ochutnávek a cest na místa, kde lze získávat zásadní přísadu toniku chinin. A tak se v roce 2005 poprvé zrodil první finální recept v podobě toniku Fever-Tree Indian. Základní verze se zlatou etiketou s jemně pomerančovým aroma.

Název značky je přitom příznačně odvozený od hovorového výrazu pro chinovník, z jehož kůry se získává chinin – známá látka, která dokáže snížit horečku (ang. fever).

K výrobě toniků používají výhradně přírodní třtinový cukr („light“ verze toniků pak ovocný cukr) a kvalitní pramenitou vodu z venkovského Staffordshire v Anglii. Ta obsahuje malé množství minerálů, proto je velmi jemná s čistou dochutí.

„Středozemní“ (mediterranean) verze toniku vznikla o několik let později. Vyznačuje se zajímavým aromatem citrusů a bylinek, získávaných z pobřeží Středozemního moře.  Vyrábí se totiž z citronového tymiánu a rozmarýnu z francouzského Provence. Je jen jemně hořký a obsahuje bublinky podobné šampaňskému. Zároveň můžeme cítit lehké květinové aroma (používají se také esenciální oleje z nejrůznějších květin). Tonic také obsahuje méně chininu, díky čemuž vznikl o něco „lehčí“ tonic.

V portfoliu značky Fever-Tree najdeme kromě této Mediterranean verze také „Indian“ (s přidaným rozmarýnem a citrónovým tymiánem, seženete třeba na Alkohol.cz), „Rhubarb & Raspberry“ (obsahuje přírodní extrakty z rebarbory pocházející z Anglie a šťavnatých malin ze Skotska, v balení po čtyřech kusech koupíte například na Warehouse1.cz, jednu 200ml lahev pak na Mydrinks.cz) a „Elderflower“ (květinová variace s přidanými éterickými oleji z ručně sbíraných anglických bezových květů, seženete třeba na Alkohol.cz).

Samotná značka jej doporučuje kombinovat s vodkou nebo ginem – 50 ml ginu, hodně ledu, 200 ml středozemního toniku, snítka citronového tymiánu a plátek citronu. Tonic chutná skvěle třeba s Gin Mare – osvěžující, lehce bylinková kombinace s nádechem citrusů. Nebojte se ho ale vyzkoušet všude tam, kde byste rádi dodali trochu bylinkové svěžesti. Doporučujeme kombinovat třeba s citronovým ginem Malfy, se značkou Bulldog. Obecně se skvěle hodí k citrusovým a bylinným ginům.

V ČR můžete tonic sehnat v podobě 200ml lahve například na Alkohol.cz. Pokud plánujete tento tonic využít pro více drinků, můžete si koupit rovnou 4×200 balení třeba na Winehouse.cz. Sehnat jde i půllitrovou skleněnou lahev například na Warehouse1.cz.


Fever-Tree Mediterranean tonic můžete sledovat na instagramu, nebo se podívat na stránky samotného výrobce!

Visited 89 times, 1 visit(s) today

TESTUJEME: Mermaid gin 5x jinak

TESTUJEME: Bombay Sapphire gin 5x jinak (2. díl)

TIP NA DRINK: Edgerton Pink & Fever-Tree Indian s malinami a limetkou

TESTUJEME: Beefeater Pink gin 5x jinak