
- Země původu: Německo
- Druh ginu: London Dry
- Obsah alkoholu: 45 %
- Výrobce: Elephant Gin Distillery
- Dostupné v ČR: 500 ml, 50 ml, 3x50ml sada
- Botanicals (14): lokální jablka, africké přísady: čertův dráp, lví ucho, plody baobabu, buchu, pelyněk; jalovec, zázvor, pomerančová kůra, čínská skořice, levandule, borovice, bezový květ, pimentovník
Věděli jste, že i gin může pomáhat?…
Jak to všechno začalo?
Příběh německého London Dry ginu Elephant začal cestou po Africe. Tento kontinent zakladatele značky natolik zaujal, že se rozhodli pustit do výroby „afrického“ ginu, který bude pomáhat místním ohroženým slonům.
Jak pomáhají velké lahve Elephant ginu?
Z každé velké lahve (0,5 l) tak 15 % zisku putuje organizaci na ochranu zvířat Big Life Foundation (zaměřují se na pytlačení) a Space for Elephants Foundation (usilují o obnovení původních migračních cest zničených oplocením rezervací). Na velké lahvi najdete jméno jednoho ze slonů chráněných danými organizacemi, a to do konce ručně napsané!
Pomáhají také miniaturky ginu?
Pomáhají ale i miniatury (50 ml)! Z těch je totiž 15 % věnováno organizaci Sheldrick Wildlife Trust, sirotčinci pro mláďata slonů, která ve volné přírodě osiřela (kvůli pytlačení či jiným zásahům člověka). Na malé lahvičce tak najdete nejen drobný detail v podobě malého slůněte (na rozdíl od velké lahve s dospělým slonem), ale i jméno jednoho ze slonů, které Elephant gin podporuje (jde o mláďata, o které se zmíněná organizace postarala a nyní již díky tomu mohou žít ve volné přírodě).
Čím se inspirovala etiketa ginu Elephant?
Etiketa ginu odráží africký svět, včetně zajímavého motivu poštovní známky. Ta odkazuje na dopisy, které v 19. století výzkumníci v Africe zasílali do svých domovin a popisovali v nich své nejrůznější botanické objevy.
Z jakých přísad se Elephant gin vyrábí?
Pro mnohokrát oceněný Elephant gin se kromě lokálních jablek používá ještě dalších 13 botanicals. Nejzajímavější jsou určitě africké rostlinné přísady, které gin tolik odlišují od ostatních! Jde o čertův dráp (Devil’s Claw), jihoafrický sukulent s hořkou aromatickou chutí, lví ucho (Lion’s Tail), africkou magickou bylinku, plody baobabu z Malawi, super ovoce obsahujícího 3x více vitaminu C než pomeranč, buchu, rostlinu v chuti podobnou černému rybízu a druh afrického pelyňku dodávajícího hořké květinové tóny (African Wormwood). Kromě těchto botanicals se využívá také jalovce, zázvoru, pomerančové kůry, čínské skořice, levandule, borovice, bezového květu a pimentovníku (dodává lehce pepřové tóny).
Čím je Elephant gin typický?
V ginu převládá jalovcové a borovicové aroma, doplněné výraznými jablečnými tóny. V chuti je komplexní, jemně květinový a ovocný, v závěru je kořeněnější.
Jaký Gin & Tonic drink si z ginu Elephant namíchat?
Chutná skvěle v Gin & Tonic drinku s plátkem jablka, můžete přidat třeba i zázvor nebo jalovec. Ideálním tonikem je pak neutrální (například Fever-Tree, Thomas Henry) nebo bezinkový (Fever-Tree). Sám výrobce doporučuje míchat gin s tonikem Fever-Tree Indian a jablkem:
Jakými dalšími giny se může výrobce pochlubit?
Kromě základní verze ginu najdete v portfoliu značky také „námořnickou“ Navy Strength verzi si obsahem alkoholu 57% (vyrábí se z dvojnásobného množství botanicals, seženete třeba na Alkohol.cz), trnkový Sloe gin (35 % alkoholu, trnky se macerují v základní verzi ginu několik měsíců, ve srovnání s jinými trnkovými giny má tento nižší obsah cukru, koupíte třeba na Alkohol.cz) a speciální edici ginu „Orange & Cocoa“ (citrusová svěží variace ginu, vyráběná z sladkých bio pomerančů a jemně pražených kakaových bobů).
Kde lze tento gin sehnat?
V ČR můžete gin sehnat v podobě 0,5l lahve například na Alkohol.cz. Miniaturu 50 ml pak koupíte třeba na webu Topalkohol.cz nebo Mydrinks.cz. Zajímavou variantu vhodnou třeba jako dárek je pak sada 3 miniatur (klasický gin, Navy Strength a Sloe gin), kterou seženete třeba na Mydrinks.cz.
Elephant gin můžete sledovat na instagramu, nebo na stránkách samotného výrobce!